Co oznacza H&M i jakie firmy go tworzą?

H&M to szwedzka firma odzieżowa i akcesoria znana na całym świecie z oferowania wysokiej jakości mody w najlepszej cenie. Założona w 1947 roku przez Erlinga Perssona, firma zaczynała jako sklep z odzieżą damską o nazwie Hennes (po szwedzku „kobiety”). W 1968 roku Persson przejął firmę odzieżową Mauritz Widforss i zmienił nazwę firmy na H&M, co oznacza Hennes & Mauritz. Od tego czasu logo H&M jest tym, co znamy dzisiaj. 

Od tego czasu H&M rozszerzył swoją działalność na arenie międzynarodowej i ma ponad 5000 sklepów w ponad 70 krajach. Firma oferuje odzież męską, damską, dziecięcą, niemowlęcą i domową. Oprócz swojej głównej linii, H&M ma również kilka oddzielnych marek, takich jak między innymi COS i & Other Stories, oraz współpracuje z renomowanymi projektantami, takimi jak Alexander Wang i Erdem. 

Przez lata H&M zyskał reputację dzięki oferowaniu modnej odzieży w przystępnych cenach oraz zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i etykę biznesową. Firma wdrożyła różne inicjatywy mające na celu zmniejszenie wpływu na środowisko i promowanie równych szans w swoim łańcuchu dostaw. Na przykład H&M w swoich sklepach i fabrykach wykorzystuje energię odnawialną oraz wdrożył programy recyklingu i ponownego wykorzystania odzieży. 

Ponadto H&M współpracuje z międzynarodowymi organizacjami, takimi jak Global Foundation for Sustainable Fashion i Alliance for Ethical Fashion, aby promować bardziej zrównoważone praktyki biznesowe w całej branży modowej. Firma rozpoczęła również kampanie uświadamiające dotyczące środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz współpracowała z artystami i celebrytami w celu promowania pozytywnych przesłań na temat zmian klimatu i odpowiedzialności społecznej. 


Znaczenie kolekcji H&M Conscious

 

H&M Conscious to modna linia odzieży i akcesoriów firmy H&M, która koncentruje się na zrównoważonym rozwoju oraz wykorzystaniu zrównoważonych i etycznych materiałów. Linia Conscious została wprowadzona na rynek w 2010 roku i od tego czasu rozszerzyła się o odzież dla mężczyzn, kobiet, dzieci i niemowląt. 

Linia Conscious koncentruje się na wykorzystaniu do produkcji odzieży zrównoważonych i etycznych materiałów, takich jak bawełna organiczna, poliester z recyklingu i materiały pochodzenia roślinnego. Koncentruje się również na zmniejszaniu wpływu na środowisko w całym procesie produkcyjnym, od pozyskiwania materiałów, przez transport, aż po produkcję odzieży. Ponadto linia Conscious współpracuje z dostawcami i fabrykami, które podzielają jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój i etykę biznesową. 

Kolekcje Conscious obejmują również odzież i akcesoria vintage i reused, wdrażając programy recyklingu i ponownego wykorzystania starej odzieży w swoich sklepach. Linia Conscious obejmuje również odzież wykonaną z innowacyjnych materiałów, takich jak tkaniny wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu oraz materiałów pochodzenia roślinnego, takich jak len i konopie. 

Oprócz skupienia się na zrównoważonym rozwoju, kolekcje Conscious koncentrują się również na modzie, oferując ponadczasowe i eleganckie projekty, które można nosić przez długi czas. Linia Conscious współpracowała ze znanymi projektantami i artystami, takimi jak Elin Kling i Pernilla Wohlfahrt, a także rozpoczęła kampanie reklamowe z takimi gwiazdami jak Beyoncé i David Beckham. 


Firmy tworzące Grupę H&M

H&M posiada szereg marek i firm, które są następujące: 

  • H&M – flagowa marka H&M, oferująca odzież i akcesoria dla mężczyzn, kobiet, dzieci i niemowląt. Jej dewizą jest Moda i jakość w najlepszej cenie. 
  • COS - luksusowa marka odzieży i akcesoriów H&M, która stawia na ponadczasowy design i jakość. 
  • & Other Stories: marka odzieży, akcesoriów i kosmetyków H&M, która koncentruje się na kreatywnym projektowaniu i personalizacji. 
  • Monki - Damska marka odzieży i akcesoriów H&M, która stawia na młodzieżowy, miejski styl. 
  • Weekday — marka odzieży i akcesoriów dla kobiet z H&M, która koncentruje się na swobodnym i miejskim stylu. 
  • H&M Home: marka artykułów gospodarstwa domowego i dekoracji firmy H&M. 
  • Arket – luksusowa marka odzieży i akcesoriów H&M, która stawia na ponadczasowy design i jakość. 
  • Afound: marka odzieży i akcesoriów z drugiej ręki. Koncentruje się na oferowaniu modnej odzieży i akcesoriów wysokiej jakości w przystępnych cenach, a wszystkie produkty są starannie dobierane, aby zapewnić, że spełniają wysokie standardy jakości H&M. Oprócz odzieży i akcesoriów Afound oferuje również meble i artykuły wyposażenia wnętrz. 

Oprócz tych marek, H&M ma również szereg powiązanych firm, takich jak H&M Group Services, która zajmuje się logistyką i transportem, oraz H&M Group Real Estate, która zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami firmy.