Jak kupować używaną odzież H&M: miejsca, platformy i rekomendacje

Czasami żałujemy, że nie mogliśmy kupić w sklepie odzieżowym ubrania, które pokochaliśmy w zeszłym sezonie i nie możemy go już znaleźć, lub po prostu lubimy zaoszczędzić pieniądze i kupić cuda w dobrej cenie. W tym celu mamy używane miejsca do kupowania i sprzedawania oraz platformy internetowe, które mnożą się w ostatnich latach. Ważne jest, aby pamiętać, że kupując ubrania z drugiej ręki, możesz nie znaleźć dokładnego rozmiaru lub stylu, którego szukasz, ponieważ ubrania mogą nie być w idealnym stanie. Jednak prawdziwe możliwości można znaleźć w niedrogim sposobie na uzyskanie wysokiej jakości markowej odzieży po niższych cenach. 

Oprócz platform, tego typu ubrania można znaleźć w lokalnych sklepach z używaną odzieżą; na rynkach, gdzie tego typu imprezy najczęściej odbywają się w weekendy; oraz w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Tik Tok, gdzie wiele osób umieszcza na tych platformach swoje używane produkty i można bezpośrednio skontaktować się ze sprzedawcą, aby dokonać zakupu. 


Najważniejsze platformy internetowe do kupowania używanej odzieży H&M

 

Poniżej znajduje się lista głównych międzynarodowych platform do kupowania odzieży używanej od H&M: 

  • Sellpy. Sellpy to internetowa platforma kupna i sprzedaży używanych rzeczy, która specjalizuje się w modzie i produktach domowych. Jest to firma założona przez H&M w 2013 roku, która szybko rozwinęła się w Szwecji i innych krajach Europy. Na Sellpy użytkownicy mogą sprzedawać swoje używane produkty za pośrednictwem platformy lub kupować produkty innych osób. Sellpy zajmuje się logistyką, wysyłką i płatnościami, ułatwiając bezpieczny i wygodny zakup i sprzedaż używanych produktów. Stał się popularnym wyborem do kupowania i sprzedawania towarów używanych ze względu na szeroki wybór wysokiej jakości produktów domowych i modowych w przystępnych cenach. Ponadto platforma jest łatwa w użyciu, ponieważ wysyłasz Sellpy wszystkie ubrania, które chcesz sprzedać, o wartości 5 € za sztukę, a oni zajmują się ich sprzedażą. Realizuje wysyłki do Hiszpanii, Holandii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Chorwacji, Węgier, Irlandii, Włoch, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowenii i Słowacji. 
  • Vinted. Vinted to internetowa platforma do kupowania i sprzedawania odzieży używanej. Firma została założona w 2008 roku na Litwie i szybko rozwinęła się na arenie międzynarodowej. Użytkownicy mogą sprzedawać używaną odzież i akcesoria, przesyłając zdjęcia swoich ubrań na platformę lub kupować produkty innych osób. Vinted zajmuje się logistyką, wysyłką i płatnościami, ułatwiając bezpieczne i wygodne kupowanie i sprzedawanie odzieży używanej. Nie ma żadnych prowizji. Vinted stał się popularnym miejscem do kupowania i sprzedawania odzieży używanej ze względu na szeroki wybór wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach. Ponadto platforma jest łatwa w obsłudze i oferuje sprawną i przyjazną obsługę klienta. Działa w Hiszpanii, Francji, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Polsce, Litwie, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. 
  • Micolet. Micolet to kolejna platforma sprzedaży odzieży używanej. Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą w Micolet, musisz założyć konto, skontaktować się z firmą, a oni powiedzą ci, czy przyjmą twoją przesyłkę, ponieważ mają limit odzieży na tydzień. Po otrzymaniu paczki z odzieżą w placówkach Micolet, skontaktują się z Tobą w ciągu maksymalnie 5 tygodni, aby przedstawić ocenę odzieży. Jeśli się zgodzisz, zajmą się przygotowaniem, fotografowaniem i sprzedażą Twoich ubrań. Jeśli nie zgadzasz się z oceną, ubrania są zwracane lub masz możliwość ich przekazania. Działa w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. 
  • Percentil. Percentil to kolejna platforma do kupna/sprzedaży odzieży używanej. Jest podobny do Micoletu. Koncentrują się na sprzedaży odzieży i akcesoriów dziecięcych i damskich oraz wyłącznie odzieży męskiej. Micolet wysyła Ci torbę, abyś mógł dodać co najmniej 10 sztuk odzieży, a oni są odpowiedzialni za przygotowanie, sfotografowanie i przesłanie zdjęć odzieży do sieci. Na ich stronie internetowej możesz dowiedzieć się, ile możesz zarobić na każdym ubraniu. Działają w Hiszpanii, Francji, Niemczech i Holandii. 
  • Vestiaire Collective. Vestiaire Collective specjalizuje się w sprzedaży modnej odzieży używanej i artykułów luksusowych z rabatami do 70% od cen sklepowych. W działaniu jest bardzo podobny do Vinted. Ubrania z drugiej ręki można znaleźć również w H&M. Działa w Belgii, Bułgarii, Kanadzie, Cyprze, Korei Południowej, Chorwacji, Danii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Francji, Grecji, Holandii, Hongkongu, Węgrzech, Indonezji, Irlandii, Łotwie , Litwa, Luksemburg, Malezja, Malta, Norwegia, Czechy, Rumunia, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan i Turcja. 
  • Ebay. Ebay to platforma internetowa, która umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie szerokiej gamy produktów, w tym odzieży używanej. Działanie serwisu Ebay jest podobne do działania innych internetowych platform kupna i sprzedaży. Aby sprzedawać używaną odzież w serwisie eBay, użytkownicy muszą założyć konto i przesłać zdjęcia oraz opisy swoich produktów. Sprzedawcy mogą ustalać ceny swoich produktów oraz określać warunki wysyłki i płatności. Kupujący mogą wyszukiwać produkty według rozmiaru, stylu, marki i ceny oraz kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcami, aby zadać pytania lub złożyć ofertę. Ebay zarządza płatnościami między sprzedającym a kupującym. Sprzedawcy otrzymują płatność, gdy kupujący otrzyma i zaakceptuje produkt. Działa w Argentynie, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Kolumbii, Filipinach, Francji, Niemczech, Hongkongu, Indiach, Włoszech, Irlandii, Meksyku, Nowej Zelandii, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Singapurze oraz Stany Zjednoczone, Szwecja, Szwajcaria i Tajwan. 
  • Depop. Depop to internetowa platforma do kupowania i sprzedawania odzieży używanej. Firma została założona w 2011 roku i stała się popularnym miejscem kupna i sprzedaży markowej i modnej odzieży w przystępnych cenach. Aby sprzedawać, użytkownicy muszą założyć konto i przesłać zdjęcia oraz opisy swoich produktów. Sprzedawcy mogą ustalać ceny swoich produktów oraz określać warunki wysyłki i płatności. Kupujący mogą wyszukiwać produkty według rozmiaru, stylu, marki i ceny oraz kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcami, aby zadać pytania lub złożyć ofertę. Po uzgodnieniu ceny i dokonaniu zakupu Depop zarządza płatnością między sprzedającym a kupującym. Sprzedawcy otrzymują płatność, gdy kupujący otrzyma i zaakceptuje produkt. Działa w Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech i Francji. 
  • Wallapop. Wallapop to internetowa platforma handlowa, na której użytkownicy mogą sprzedawać lub kupować używane produkty, w tym odzież. Wallapop stał się popularnym wyborem w Hiszpanii, Włoszech i Portugalii ze względu na szeroki wybór produktów i łatwość użytkowania. Aby sprzedawać używaną odzież na Wallapop, użytkownicy muszą założyć konto i przesłać zdjęcia oraz opis produktu. Sprzedawcy mogą ustalać ceny swoich produktów oraz określać warunki wysyłki i płatności. Kupujący mogą wyszukiwać produkty według rozmiaru, stylu, marki i ceny oraz kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcami, aby zadać pytania lub złożyć ofertę. Po uzgodnieniu ceny i dokonaniu zakupu Wallapop zarządza płatnością między sprzedającym a kupującym. Sprzedawcy otrzymują płatność, gdy kupujący otrzyma i zaakceptuje produkt.