Jak działa recykling ubrań w H&M i jak uzyskać zniżki na zakupy.

Recykling tkanin to praktyka, która na świecie zyskuje coraz większe znaczenie, ze względu na rosnącą troskę o środowisko i potrzebę ograniczenia zanieczyszczeń generowanych przez przemysł włókienniczy. 

Produkcja odzieży i innych wyrobów tekstylnych jest jednym z najbardziej zanieczyszczających sektorów przemysłowych na świecie, ponieważ zużywa ogromne ilości zasobów naturalnych i energii oraz emituje duże ilości gazów cieplarnianych. Ponadto w wielu przypadkach do obróbki tkanin stosuje się toksyczne chemikalia, które mogą uszkodzić glebę i wodę. 

Recykling odzieży to sposób na zmniejszenie ilości odpadów powstających przy produkcji odzieży i innych wyrobów tekstylnych oraz zapobieganie trafianiu tych odpadów na składowiska lub do środowiska. Dzięki recyklingowi tkanin można uzyskać nowe produkty, takie jak ręczniki, rękawiczki, ściereczki, poduszki i inne.

 

 

W przypadku H&M przyjęto zrównoważone podejście do produkcji i działań. Jedną z głównych inicjatyw recyklingu odzieży H&M jest ich program „Świadome działania”. W ramach tego programu klienci mają możliwość oddania używanej odzieży do dowolnego sklepu H&M i otrzymania rabatu na kolejny zakup.Zebrana odzież trafia do wyspecjalizowanych centrów recyklingu, gdzie jest sortowana i przetwarzana na nowe produkty. 

Jedną z głównych inicjatyw H&M w zakresie recyklingu jest program „Świadome działania”. W ramach tego programu klienci mają możliwość oddania używanej odzieży do dowolnego sklepu H&M i otrzymania rabatu na kolejny zakup.Zebrana odzież trafia do wyspecjalizowanych centrów recyklingu, gdzie jest sortowana i przetwarzana na nowe produkty. 

H&M ściśle współpracował z różnymi organizacjami i firmami, aby opracować i udoskonalić ich procesy recyklingu. Przykładem tego jest jego współpraca ze szwedzką firmą Renewcell, która zajmuje się produkcją tkanin pochodzących z recyklingu z używanej odzieży. Firma stosuje opatentowany proces o nazwie „Infinite Polyester Fibre”, który pozwala na recykling używanej odzieży i przekształcenie jej w wysokiej jakości materiały, które można wykorzystać do produkcji nowej odzieży. 

H&M opracował również linię produktów o nazwie „Conscious Collection”, która jest wykonana z materiałów zrównoważonych i pochodzących z recyklingu. Ta linia obejmuje odzież, akcesoria i inne produkty wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak bawełna i poliester z recyklingu. Firma ściśle współpracowała z różnymi organizacjami i firmami w celu opracowania wysokiej jakości materiałów pochodzących z recyklingu, które są trwałe i przyjazne dla środowiska. 

 

Jak działa kupon rabatowy na oddanie ubrań do recyklingu w H&M?

 

Aby otrzymać kupony rabatowe do wykorzystania na zakupy, należy oddać niepotrzebne ubrania do recyklingu w H&M w średniej wielkości torbach dowolnej marki iw dowolnym stanie. Torby, buty lub akcesoria nie są ważne. tylko tkaniny. 

Następnie dostarcz torbę z używaną odzieżą do punktu kasowego. Jeśli jesteś zarejestrowany jako członek H&M, otrzymasz cyfrowy kupon, który pojawi się w Twoim profilu członka w aplikacji lub w Internecie. Możesz go użyć przy następnym zakupie. Równoważność to jeden kupon na każdą torbę. W tym celu pracownicy H&M pokażą Ci kod QR, który będziesz musiał zeskanować za pomocą wyszukiwarki i skanera aplikacji H&M. Trzeba to zrobić tyle razy, ile toreb przywieźliście. 

Kupon kosztuje 5 € do wykorzystania przy następnym zakupie przy minimalnej wartości 30 €. Na jednym bilecie można zgromadzić kilka kuponów, jeśli zakupu dokonuje się w sklepie stacjonarnym. Na przykład, jeśli dokonasz zakupu za 60 €, możesz użyć dwóch kuponów, które dadzą Ci zniżkę w wysokości 10 €. Do zakupów w sklepie internetowym można wykorzystać tylko jeden kupon. Wygasają za 6 miesięcy i pojawią się w sekcji Moje kupony w Twoim profilu członka. 

Można go używać zarówno do zakupów w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym oraz można go łączyć z przedmiotami przecenionymi lub przecenionymi. Jeśli zamierzasz używać go w sklepie stacjonarnym, masz 15 minut od momentu aktywacji, aby go użyć, więc najlepszą opcją jest wygenerowanie go w punkcie kasowym. 

Nie można ich używać do zakupu kart podarunkowych ani kolekcji projektantów. Po wykorzystaniu kuponu, w przypadku zwrotu towaru, jego kwota nie zostanie ponownie aktywowana kolejnym kuponem.