Jak działają karty podarunkowe H&M?

Wiele razy, gdy chcesz podarować coś członkowi rodziny lub przyjacielowi, nie wiesz, co kupić ani jak to zrobić dobrze. Patrzysz na wszystkie alternatywy, ale nie wiesz, co naprawdę może lubić ta osoba. Lub jeśli zostawisz zakupy na ostatnią chwilę i dopadnie cię presja. W takich przypadkach jedną z najlepszych opcji jest wręczenie mu karty podarunkowej ze sklepu, który najbardziej mu się podoba. 

W tym artykule porozmawiamy o tym, jak działają karty podarunkowe H&M, ich warunki i zasady. Kart podarunkowych można używać do robienia zakupów w ich sklepach lub na ich stronie internetowej, a można je kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Musisz ich używać w kraju, w którym je kupiłeś. 

Jeśli zdecydujesz się kupić je w sieci, masz do dyspozycji dwa rodzaje kart H&M: cyfrową kartę podarunkową, którą możesz wybrać spośród dostępnych wzorów, doładuj pieniądze, które chcesz przekazać, a otrzymasz je w ciągu minut na podany adres e-mail; oraz fizyczną kartę podarunkową, którą można kupić zarówno w Internecie, jak iw sklepach, ale jeśli kupisz ją w Internecie, może minąć około dwóch tygodni, zanim dotrze do twojego domu, w zależności od daty w roku, w którym się spotykamy. 

H&M ma inny typ karty, czyli kartę zwrotną. Jest generowany po zwrocie odzieży lub akcesoriów zakupionych za pomocą bonu upominkowego, a gdy kwota nie może zostać zwrócona, suma jest pobierana na karcie zwrotnej. Jej zastosowanie jest bardzo podobne do karty podarunkowej. 


Jak działają karty upominkowe H&M: warunki ogólne

 

Zarówno karty podarunkowe H&M, jak i karty zwrotne można wykorzystać w sklepach stacjonarnych H&M oraz na stronie internetowej firmy w kraju, w którym zostały zakupione. Dzięki nim możesz: 

  • Zapłać całość za przedmiot, który chcesz, co może pozostawić saldo na zero lub zachować saldo na kolejny zakup. 
  • Zapłać część, a resztę zapłać w innej formie płatności (gotówka, jeśli jest to sklep stacjonarny lub karta bankowa, Paypal lub Klarna, jeśli jest online). 

Aby sprawdzić saldo karty podarunkowej lub karty zwrotnej, możesz to sprawdzić online na stronie internetowej H&M, kontaktując się z obsługą klienta lub w sklepie. 

Aby kupić kartę podarunkową, możesz zapłacić za nią zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online kartą bankową, ale z tą różnicą, że możesz również zapłacić gotówką w sklepach. 

Można go załadować maksymalnie 300 EUR i minimalnie 15 EUR. Możesz doładować saldo w dowolnym sklepie stacjonarnym. Są ważne przez 7 lat, a karty zwrotne przez 2 lata od daty ostatniej aktywacji lub zakupu. Jeśli karty wygasną, niewykorzystane kwoty również wygasną. 

Jeśli Twoja karta podarunkowa ma zerowe saldo przez okres trzech miesięcy, zostanie dezaktywowana i nie będzie można jej ponownie użyć. Jeśli jednak saldo karty zwrotnej wyniesie zero, zostanie ona bezpośrednio dezaktywowana. 

Jeśli zapłaciłeś za zakup dwoma różnymi metodami płatności, na przykład kartą podarunkową i kartą bankową, najpierw otrzymasz płatność w ten drugi sposób. Jeśli zwracana wartość przekracza kwotę zapłaconą drugą formą płatności, różnica zostanie wypłacona na inną kartę podarunkową, cyfrową w przypadku zakupów online lub fizyczną w przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym. W przypadku zwrotu towarów zakupionych online w sklepie zwrot zostanie dokonany tą samą metodą, o ile zostanie zrealizowany w ciągu 30-dniowego okresu zwrotu. 

Dodatkowo masz 30 dni, licząc od zakupu karty podarunkowej na stronie, na jej zwrot w przypadku zmiany decyzji. Otrzymasz pełną kwotę. W tym celu należy skontaktować się z Obsługą Klienta. 

H&M nie ponosi odpowiedzialności za utratę, kradzież, dezaktywację lub uszkodzenie karty podarunkowej lub karty zwrotnej przez klientów. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z obsługą klienta H&M, aby uzyskać więcej informacji.