Jak działają przesyłki w H&M: klucze do sukcesu Twojego zamówienia

H&M to firma modowa, która sprzedaje odzież damską, męską i dziecięcą oraz akcesoria, a także artykuły gospodarstwa domowego w dziale H&M Home. Oferuje przesyłki do swoich klientów na całym świecie. Proces wysyłki zwykle różni się w zależności od lokalizacji klienta i wybranej przez niego metody wysyłki. 

Ogólnie rzecz biorąc, proces wysyłki w H&M zwykle rozpoczyna się, gdy klient składa zamówienie na swojej stronie internetowej. Po złożeniu zamówienia H&M przetworzy płatność i skontaktuje się z klientem w celu potwierdzenia zamówienia i oszacowania czasu wysyłki. 

Jeśli klient znajduje się w miejscu, w którym H&M ma sklep stacjonarny, może odebrać zamówienie w sklepie. W takim przypadku H&M wyśle klientowi wiadomość e-mail, gdy zamówienie będzie gotowe do odbioru. W celu odebrania zamówienia Klient musi stawić się w sklepie z ważnym dowodem tożsamości oraz numerem zamówienia. 

Jeśli klient nie może odebrać zamówienia w sklepie, H&M wyśle je na adres podany przez klienta podczas składania zamówienia. H&M stosuje różne metody wysyłki w zależności od lokalizacji klienta oraz wielkości i wagi zamówienia. H&M zazwyczaj korzysta z usług kurierskich, takich jak UPS, FedEx i DHL, aby wysyłać zamówienia do klientów na całym świecie. 

Po wysłaniu zamówienia przez H&M klient otrzyma wiadomość e-mail z numerem śledzenia przesyłki. Klient może wykorzystać ten numer do śledzenia zamówienia, uzyskania informacji o jego lokalizacji oraz przewidywanym czasie dostawy. Jeśli klient ma jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące zamówienia, może skontaktować się z działem obsługi klienta H&M, aby uzyskać więcej informacji.


Specyfika przesyłek w H&M

Zwykle otrzymanie zamówienia zajmuje średnio od 2 do 4 dni, chociaż czas ten może się wydłużyć w okresie wyprzedaży H&M lub w ramach promocji, takich jak Czarny piątek. Jeśli nie jesteś członkiem H&M, będziesz musiał zapłacić za wysyłkę, a także jeśli jesteś członkiem Standard i złożysz zamówienie za mniej niż 20 euro. 

Dzięki temu otrzymasz bezpłatną wysyłkę w H&M, jeśli jesteś członkiem Plus (bez minimalnej kwoty zakupu i z wyjątkiem dostawy następnego dnia lub tego samego dnia) lub jeśli jesteś członkiem Standard od 20 €. Czasami zamówienia mogą być podzielone na kilka paczek w zależności od dostępności artykułów i przetwarzane z różnych magazynów, z których każdy ma swój numer śledzenia. Jeśli chodzi o zmiany w zamówieniach, raz dokonane, nie będzie możliwości zmiany adresu ani opcji dostawy. Jeśli tak się stanie, możesz je anulować i złożyć kolejne, o ile pojawi się przycisk Anuluj zamówienie. 

Jeśli zamówisz w H&M Home, zostanie dostarczony w pudełkach z plastikowymi paskami, aby móc go wygodnie trzymać. Jeśli są to meble lub lampy, zostaną wysłane w większych paczkach. Jeśli paczka jest większa niż 700x500x600 mm, nie będziesz mógł skorzystać z opcji dostawy następnego dnia, odbioru w sklepie lub punktu odbioru. 

 

Ceny w zależności od rodzaju dostawy w H&M w Hiszpanii

 
  • Standardowa dostawa do domu (2 do 4 dni): 3,99 € 
  • Ekologiczna dostawa do domu (od 2 do 4 dni): 3,99 €. Dostawa zostanie zrealizowana pojazdami elektrycznymi, o ile Twój kod pocztowy znajduje się w aktywowanych obszarach. Dodatkowo otrzymasz 3 punkty Świadomości. 
  • Kliknij i odbierz (od 2 do 4 dni): 2,99 €. Jest odbierany w sklepie. Nie wszystkie sklepy oferują tę usługę. Możesz wyszukać, czy możesz odebrać zamówienie w najbliższym sklepie, korzystając z kodu pocztowego w procesie zakupu. Gdy Twoja paczka będzie dostępna w sklepie, otrzymasz wiadomość SMS i e-mail z informacją. Będziesz miał 7 dni na jego odbiór, okazując dowód osobisty. 
  • Punkt odbioru (od 2 do 4 dni): 2,99 €. 
  • Dostawa następnego dnia i ekologiczna dostawa następnego dnia: od 3,99 € do 5,99 €. Ta usługa nie jest dostępna we wszystkich miastach, więc będziesz musiał to sprawdzić w procesie zakupu za pomocą kodu pocztowego. Te dwa rodzaje dostaw realizowane są od poniedziałku do soboty z wyłączeniem niedziel i świąt. Zamówienie należy złożyć do godziny 16:00, aby otrzymać je następnego dnia. W niektórych rejonach Madrytu możesz to zrobić do 23:59, a otrzymasz je następnego dnia za 5,99 €. 
  • Dostawa tego samego dnia: 5,99 €. Dotyczą niektórych obszarów Madrytu, jeśli złożysz zamówienie przed godziną 12:00. 

Firmy transportowe, z którymi współpracuje H&M, to Paack, Sending i Celeritas.