Opinie o H&M: inne rzeczy do rozważenia

Ten artykuł jest kontynuacją innej sekcji, w której omówiono ważne aspekty działów H&M. W tym artykule opowiem o moich poglądach na temat H&M w innych kwestiach. 


Wysyłka i co należy poprawić

 

Na swojej stronie internetowej podaje, że otrzymanie zamówienia zajmuje średnio od 2 do 5 dni roboczych. 60% mogłoby tak być, ale reszta zajmuje około tygodnia, aw porównaniu z innymi konkurencyjnymi firmami nie jest to korzystne. Ponadto, wiele razy, gdy zamawia się kilka artykułów zamiast dostarczać je w jednym zamówieniu, ponieważ nie mają zapasów lub ponieważ produkty znajdują się w kilku magazynach, są dostarczane w kilku dostawach. Może to sposób na przyspieszenie procesu, ale klient jest zdezorientowany. Myślę, że w tym aspekcie jest wiele do poprawienia. 

Jednak jeśli chodzi o ceny i warunki wysyłki, myślę, że wiele przemawia za tym, że będąc członkiem standardowym minimalny zakup do darmowej wysyłki wynosi 20 €, a będąc członkiem Plus, wszystkie zamówienia mają zerowy koszt wysyłki. W większości konkurencyjnych firm minimalne kwoty są znacznie wyższe, trzeba składać zamówienia o wartości 30 lub 35 euro, aby otrzymać bezpłatną wysyłkę. Być może, jeśli trzeba zrobić duży zakup lub są wyprzedaże, nie ma problemu, bo od razu osiąga się to minimum, ale są chwile, kiedy trzeba coś kupić i to się nie opłaca. 

Kolejnym aspektem, który należy poprawić, jest prezentacja przesyłek kupowanych przez nas przedmiotów. Istnieją produkty wyższej jakości niż te, które są prezentowane w pojedynczych pudełkach, takie jak skórzane buty itp., ale są też inne produkty o standardowej jakości, które trafiają do pojedynczych toreb, a czasami są to tkaniny, których nie można tak złożyć, ponieważ jest to trudne w celu późniejszego usunięcia zagnieceń, dlatego idealnie byłoby, gdyby wszystkie produkty były prezentowane w opakowaniach kartonowych z recyklingu dostosowanych do ilości kupowanej odzieży. Zapewniłoby to również lepszą prezentację. To prawda, że teraz przesyłki są w papierowych torebkach, ale myślę, że to nie wystarczy. 

Ogólna ocena wysyłek H&M w skali od 1 do 10 to 7. 

 

Stronie internetowej H&M

 

Strona H&M jest bezpieczna i generalnie nie sprawiała żadnych problemów, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa płatności za zakupy internetowe. Posiada również prosty, intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs. Możesz idealnie znaleźć ubranie, dzięki sekcjom i filtrom wyszukiwania. 

Na jego korzyść przemawia to, że o każdym ubraniu możemy dowiedzieć się, od dostawców, którzy go wyprodukowali, a także jego pochodzenia. Z drugiej strony znajdujemy opinie klientów na temat zakupionej odzieży. Jest to bardzo orientacyjne, aby móc zdecydować się na taki czy inny rozmiar, kolor lub styl. Istnieje również skala do oceny rozmiaru, jeśli dana odzież jest w małym, normalnym lub dużym rozmiarze. Te aspekty nie są dostępne w konkurencyjnych firmach. 

Ma wyszukiwanie odzieży poprzez ręczne wyszukiwanie kodu odzieży, skaner etykiety lub robienie zdjęcia tego, czego chcesz szukać. Wszystko to znacznie ułatwia znalezienie tego, co lubisz i oszczędzasz czas. 

Ogólna ocena strony internetowej H&M od 1 do 10 to 9. 

 

Inne aspekty do skomentowania

 

Robiąc zakupy w H&M możesz uzyskać większe korzyści i oszczędności niż w innych sklepach, ze względu na dużą liczbę rabatów, które istnieją nawet wtedy, gdy nie jesteśmy w okresie wyprzedaży lub w konkretnej promocji. W większości konkurencyjnych firm przez większą część roku nie masz możliwości zapisania się ani zapisania się jako członek i musisz czekać na wyprzedaże lub Czarny piątek, aby zaoszczędzić pieniądze. A w czasach, w których żyjemy, liczy się wszystko. 

Jedną rzeczą, którą można poprawić, ponieważ konkurencja ma go, a H&M nie, jest to, że jeśli potrzebujesz rozmiaru określonej odzieży w sklepie fizycznym, pracownicy nie mogą o to poprosić, aby mogli go przynieść przy następnym rozładunku towarów. Ponadto nie wszystkie ubrania z kolekcji można znaleźć we wszystkich sklepach, aw niektórych H&M wydaje się, że zawsze mają to samo. Nawet jeśli znajdziesz go w Internecie, wciąż jest wiele osób, które lubią dotykać ubrania i przymierzać je. 

Ogólnie oceniam H&M na 8 na 10. Jest wiele rzeczy do poprawy, ale wiele innych się poprawia i to jest cenne.