Opinie o H&M: jakość odzieży i inne aspekty

W tym artykule znajdziesz moje opinie o H&M na temat niektórych aspektów działów, które mogą Ci się przydać. Ogólnie ocena jest pozytywna, ale omówię szczegółowo kilka punktów. Zarówno w stacjonarnych sklepach H&M, jak i w sieci możemy znaleźć kilka działów, w których znajdują się kolekcje. 


Hennes

 

Jest to dział kobiecy, w skład którego wchodzą następujące pododdziały. Every Day, Logg, Modern Classic, Basic, Sport, Mama, Duże rozmiary, Bielizna, Akcesoria, Denim, Ladys Trend i Divided. 

Wyższą jakość tkanin i wzorów znajdziesz w Ladys Trend i Modern Classic. Tkaniny są lepsze niż Every Day. W tych dwóch działach znajdziesz bawełnę jakości pima, bardziej miękką i wytrzymałą, a także inne tkaniny najwyższej jakości. Wzory są bardziej klasyczne w większości ubrań, ale szczególnie w Ladys Trend można znaleźć wiele modnych elementów, ale zawsze z oryginalnym akcentem. Ceny są wyższe, ale jakość jest tego warta. To ubrania, które dzięki swojej ponadczasowości przetrwają w szafie kilka lat. W Modern Classic możesz stworzyć klasyczny wygląd do biura lub na co dzień w eleganckim stylu. Rozmiary są zwykle większe niż u konkurencji. 

Jeśli chodzi o Every Day, jest to linia bardziej miejska i bardziej wpisuje się w trendy. Ale jeśli chodzi o jakość tkanin, można znaleźć wszystko, od bardzo wytrzymałych płaszczy po topy lub t-shirty, które po dwóch użyciach lub dwóch praniach mogą bardzo stracić na jakości, a nawet się połamać. To nie jest normalne, ale może się zdarzyć. Ceny są niższe niż w poprzednich działach. Rozmiary są również większe niż innych firm. 

W Logg kolekcje są bardziej swobodne i rustykalne. Styl jest standardowy iw większości ubrań nie ma zbytniego trendu. Z roku na rok powtarzają się prawie te same wzory, ale zmieniając kolory, a czasem nawet nie. Rozmiary są większe niż poprzednie działy. W porządku, jeśli nie lubisz klasycznego stylu lub nie nosisz trendu i ubierasz się swobodnie. 

Dział plus size odnosi duże sukcesy. Jakość, klasyczna i modna odzież, ale moim zdaniem brakuje większego asortymentu, różnorodności i kluczowych produktów. Z drugiej strony uważam, że ten ekskluzywny dział nie powinien istnieć, a raczej obejmować ww. działy od najmniejszego do największego rozmiaru, aby ujednolicić produkt i aby wszyscy klienci mieli takie same możliwości. 

Mama to dział dla przyszłych mam. Przede wszystkim wiele podstawowych ubrań z dżinsu, legginsy, paczka t-shirtów, staników czy majtek. Ale bardzo niewiele produktów, które są niezwykłe i mają niewielki zapas. Rozmiary są duże, dobre właściwości elastanu, dobre wykończenie i duża trwałość. 

Sport to dział odzieży sportowej. Dobrej jakości tkaniny, ale czasami bardzo drogie. Zalecane są biustonosze sportowe o wysokim, średnim i niskim wsparciu. 

Bielizna ma wiele rodzajów biustonoszy, majtek i ogólnie bielizny. Ich piżamy są dobrej jakości, a bielizna jest z dobrej bawełny. Można również znaleźć materiały syntetyczne. Rozmiarówka, szczególnie dolna część, jest bardzo duża i wskazane jest, aby wziąć jeden lub dwa rozmiary mniej w zależności od procentowej zawartości gumy. Bardzo wygodne są dostępne od kilku lat na rynku komplety z dzianiny bezszwowej, przypominające biustonosze sportowe, zarówno w dolnej, jak i górnej części. Elastyczne, dopasowują się do ruchu i nie ustępują. 

Jeśli chodzi o Denim, masz wszystkie ceny. Od 9,99 € możesz znaleźć dżinsy. Istnieją różne jakości, kroje i długości. Są trwałe, ale są modele, które są zbyt drogie. Polecam kształtki lub foremki, trwałe i dobrze wyglądają. 

Divided to miejsce, w którym znajdziesz trendy młodzieżowe i młodzieżowe. Jeśli masz ulubionego piosenkarza, takiego jak Ariadna Grande, Justin Bieber itp. lub markę, którą kochasz, wcześniej czy później będziesz mieć z nimi współpracę w tym dziale. Dominują przede wszystkim t-shirty, crop topy, spódnice, workowate spodnie czy oversizowe bluzy. Jakość jest znacznie niższa niż Every Day, ale ceny są również znacznie niższe. Celem jest dotarcie do młodych odbiorców, którzy dysponują mniejszym budżetem. 

Mauritz

 

Jest to dział męski, w skład którego wchodzą wszystkie następujące poddziały. Mężczyzna, Logg, Divided, Basic, Bielizna, Denim, Akcesoria i Sport. 

Mieszkanie mężczyzny jest jak Every Day's w Hennes. W większości ubrań masz jakość, trend i rozmiar większy niż u konkurencji. Od klasycznych ubrań, takich jak marynarki, spodnie z pięcioma kieszeniami, podstawowe koszule lub swetry z okrągłym dekoltem, po ubrania czysto modne. Zalecane są koszulki, które przetrwają wiele lat lub spodnie z pięcioma kieszeniami. Wiele z tych przedmiotów jest takich samych rok po roku, a jedyną rzeczą, która może się zmienić, jest kolor. 

Logg ma bardzo szeroką rozmiarówkę. Jeśli użyjesz medium z małym, może ci służyć. Styl jest swobodny, swobodny i sportowy. Charakteryzują ją koszule w kratę w górskim stylu, szerokie bluzy, spodnie bojówki czy wiatrówki oversize. Skierowany do publiczności od 25 roku życia. Jakość jest wyjątkowa, co jest zgodne ze standardowymi cenami Mauritz. 

Jeśli chodzi o Divided, znajdziesz tam więcej trendów. Wszystko w stylu oversize z luźnymi szwami. Jakość jest bardzo podobna do Man, a ceny są droższe niż Divided de Hennes. Tutaj możesz również znaleźć współpracę z piosenkarzami, grupami lub markami. 

Jeśli chodzi o dział Denim, dzieje się coś podobnego, jak w dziale damskim. Istnieje kilka modeli, ale ceny zaczynają się od 19,99 €. Znajdziesz tu modele od skinny po najluźniejsze, które są teraz w modzie. Standardowym dżinsem jest krój slim fit, który dobrze wygląda na większości mężczyzn. Trwałość jest całkiem niezła, a rozmiar przewyższa średnią konkurencji. 

W dodatkach możemy znaleźć artykuły doskonałej jakości, zwłaszcza w szalikach, które przewyższają walorami akcesoria damskie. Radzę, jeśli jesteś kobietą i szukasz klasycznego szalika, kup go najpierw w dziale męskim. 

 

Kids

 

To oddział dziecięcy. Pododdziały tworzone są w zależności od wieku dzieci. Newborn, Baby Boy, Baby Girl, Little Boy, Little Girl, Big Boy, Big Girl, a w ramach nich (bez Nowonarodzonego, Baby Boy i Baby Girl) mają normalną kolekcję i dział Logga w każdym z nich. 

Ogólnie rzecz biorąc, w Kids znajdziesz ubrania, które możesz przekazywać z jednego dziecka na drugie, ponieważ mają one niezwykłe właściwości. Przede wszystkim najbardziej opłacalne dla klienta, który szuka ubrań dla swoich dzieci, są ciuchy przecenione (50% drugiej sztuki), które normalnie odpowiadają działowi basic. Rozmiary dla noworodków i niemowląt, podobnie jak pozostałe sekcje, są bardzo duże, więc trzeba wziąć pod uwagę rozmiar lub dwa mniejsze. Rozmiary dla dużych chłopców i dużych dziewczynek mogą być noszone nawet przez kobiety i mężczyzn o małych rozmiarach.